Jak powinny wyglądać zaręczyny, czyli przygotowanie oświadczyn w dobrym stylu

Zaręczyny to propozycja składana swojej drugiej połówce, związana z zadaniem jej wyjątkowego pytania, ale też wymagająca uzyskania odpowiedzi. Zaręczyny to przyrzeczenie małżeństwa, jakie składają sobie wzajemnie dwie osoby. Zaręczyny to uroczysta umowa zawarta między mężczyzną i kobietą, na której przyrzekają sobie wzajemne zawarcie małżeństwa, stając się narzeczonymi.

Skąd wzięła się tradycja zaręczyn?

Tradycja zaręczyn, tak jak inne ważne wydarzenia pochodzi z czasów biblijnych. W dzisiejszych czasach moment ten nie byłby w żaden sposób wyjątkowy, jeśli pozbawić go romantyzmu i magii. W starożytnym Rzymie pan wręczał swojej wybrance żelazny złoty pierścień bądź monetę i to właśnie stanowiło zaręczyny ukochanych.

W jakim miejscu się zaręczyć?

Jak wyglądają zaręczyny? Ciekawą opcją na zaręczyny jest lot balonem. Zaręczyny to ważne wydarzenie, więc trzeba odpowiednio oprawić. Można wręczyć pierścionek, będąc w przestworzach. Zaręczyny w balonie to unikalny i niepowtarzalny pomysł, który podkreśli urzekający klimat tego dnia. Podczas całej podniebnej przygody będą towarzyszyły Wam silne emocje, uczucia i wzruszenia. Zaręczyny w balonie to wyjątkowa i wspaniała okazja, by podziwiać świat z lotu ptaka. Podczas godzinnego lotu barwnym balonem macie sporo czasu, by w promieniach słońca nacieszyć się sobą i tą radosną chwilą.


Ciekawym rozwiązaniem są zaręczyny w miejscu Waszego pierwszego spotkania. Nad romantyczną rzeką, kiedy po raz pierwszy chwyciliście się za ręce. Zabierz swoją wybrankę w wyjątkową podróż na początek Waszego związku. Warto wybrać miejsce, z którym wiążą się najpiękniejsze wspomnienia i symbolicznie przypieczętujcie Wasze relacje obietnicą wejścia na nową, wspólną drogę życia.


Kolejnym ciekawym miejscem na zaręczyny jest restauracja. Jest to znakomita okazja do klasycznych zaręczyn. Można je ubarwić i spowodować, że będą dłużej pamiętane. Dzień wcześniej warto poinformować w restauracji i zanieść bukiet kwiatów, który zostanie wręczony na zaręczyny wraz z pierścionkiem. Poza tym można umówić się, że w chwili zaręczyn w restauracji zabrzmi wasza piosenka.

Jak ubrać się na zaręczyny?

Może wydawać się, że u panów kwestia ubioru jest jasna. Otóż nie do końca. Biorąc pod uwagę przyzwyczajenia mężczyzn, sprawa może być skomplikowana. Jeśli Twoim znakiem rozpoznawczym jest garnitur, bo wymaga praca lub głupio będzie na zaręczyny, włożysz coś mniej oficjalnego. Garnitur nie jest konieczny. Wypadałoby włożyć elegancką koszulę. Na tę okazję nie warto szykować jeansów i dresów. Warto wybrać coś bardziej formalnego. Jeśli nie czujesz się dobrze w sprawie wyboru kolorów to posta na klasykę, czyli kolor granatowy. Eleganckie buty są obowiązkowe. Odpadają wszelkie adidasy, trampki czy o zgrozo sandały. Skarpety należy wybrać pod kolor spodni najlepiej bawełniane.

Czy rodzice powinni być przy zaręczynach?

Jak się zaręczyć przy rodzicach w dzisiejszych czasach? Obecnie zaręczyny pod obecność rodziców wyglądają mniej formalnie. Często jest to kolacja z rodzicami narzeczeństwa. Po oficjalnym przyjęciu pierścionka w gronie najbliższych zakochani dzielą się swoją radością i rozpoczynają snucie ślubnych planów. Jest też inny sposób zaręczyn przy rodzicach, który zapewnia intymność. Świeżo upieczona narzeczona i on mogą wyprawić już po fakcie wspólny obiad. Tu jest możliwość podzielenia się radosną nowiną z bliskimi i pochwalić się lśniącym pierścionkiem. Niektórzy włączają również swoje rodzeństwo i dziadków, jeżeli są z nimi blisko. Wieść o zaręczynach budzi entuzjazm w całej rodzinie.

Czego nie robić na zaręczynach?

Jak powinny wyglądać zaręczyny?Kilka ważnych spraw. Ważne jest gdzie i kiedy uklękniesz przed ukochaną. Każda z par ma swoje ulubione miejsca i rytuały. Warto więc wziąć to pod uwagę podczas planowania tego szczególnego dnia. Wielu panów popełnia błąd, szukając ekstrawaganckich pomysłów na oświadczyny. Nie biorą pod uwagę tego, co lubią ich ukochane. Warto sprawić, aby wybranka nie była rozczarowana. Na przykład planując zaręczyny w górach, warto zastanowić się, czy Twoja ukochana lubi wędrówki górskimi szlakami. Jednak jeśli szczyty górskie zdobywasz z przyjaciółmi, a ona w tym czasie pozostaje w domu, to raczej nie przekonasz jej jednym wyjazdem, że górskie spacery to coś fascynującego.


Nikt nie rodzi się specjalistą od oświadczyn. Spokojnie – mając odpowiedni plan, poradzisz sobie nawet w ekstremalnym okolicznościach. Żeby mniej się stresować, możesz przygotować przemowę, którą wygłosisz przed tym ważnym pytaniem. Nie ma tu mowy o recytowaniu z pamięci poematów, ale żeby mniej więcej wiedzieć, co chciałoby się powiedzieć ukochanej. Można powiedzieć, co Cię urzekło podczas pierwszego spotkania, co się stało, że się w niej zakochałeś lub co sprawia, że jest tą jedyną.


Jeśli twój pomysł na zaręczyny jest genialny i bardzo chciałbyś go zrealizować. Jednak czy jesteś pewny, że to odpowiedni czas. Pomimo stereotypu mówiącego o tym, że kobiety zawsze chętnie stroją się w białe suknie z welonem. Niestety twoja wybranka nie musi być tego zdania. Być może nie spieszy się zamążpójście. Jest typem wolnego ducha, a każda próba usidlenia kończy się odwrotnym skutkiem. Warto wybadać sytuację i jeśli nie jesteś pewny, to powstrzymaj zapędy małżeńskie jeszcze przez jakiś czas. Z oświadczynami też warto się powstrzymać, gdy czekając was inne zajmujące wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *