Prezent zaręczynowy – jak upamiętnić dzień oświadczyn?

Narzeczeństwo – nowa droga życia i zmiany, duże zmiany. Zaręczyny i rysujący się po nim ślub to z pewnością ważne wydarzenie dla każdej pary. Jest to wydarzenie, które warto upamiętnić, wręczając pomysłowy prezent dla narzeczonych. Jaki sprawdzi się najlepiej? Oczywiście spersonalizowany. Ozdobiony indywidualnymi napisami prezent dla narzeczonych to najlepsza pamiątka tak ważnej uroczystości, jak oświadczyny. Podaruj więc bliskim coś, co zostanie z nimi na dłużej. Nietypowy podarunek od serca na pewno przypadnie im do gustu. Sprawi radość i umili czas przygotowań do ślubu.

Czy powinno się dawać prezenty z okazji zaręczyn?

Warto z okazji zaręczyn ofiarować podarunek. Najlepiej jakby był spersonalizowany, dzięki czemu stanie się wyjątkowy i bardzo osobisty. Dobrze jakby po upływie lat przypominał ten ważny dzień. Oprócz prezentów materialnych można ofiarować upominek w postaci przeżyć. Takie podarunki są coraz popularniejsze. Z pewnością na długie lata zapamiętają ten prezent. Podarek warto ofiarować nie tylko przyszłej żonie lub przyszłemu mężowi, ale również przyszłym teściom. Także dawanie podarunków jest jak najbardziej wskazane.

Jak poprosić o rękę – prezent na zaręczyny dla przyszłych teściów

Czasy i mody się zmieniają, lecz bukiet kwiatów dla teściowej i drogi alkohol dla teścia, to wciąż najczęstsze upominki. Nie obejdzie się bez wcześniejszej rozmowy z narzeczoną na temat ulubionych kwiatów jej matki i co chętnie pije ojciec. Bukiet dla teściowej powinien być bardzo okazały, elegancki. Narzeczona z pewnością podpowie, czy jej matka woli klasyczne, czy bardziej nowoczesne bukiety. Zamiast klasycznej wiązanki można zakupić kwiat w pudełku. Oczywiście zakochany nie może zapomnieć o kwiatach dla swojej wybranki. Dla teścia można wybrać drogie wino, koniak, whisky lub nawet szampana. W złym tonie jest ofiarowanie wódki. Ważna uwaga: bukiet mamie narzeczonej daje się na powitanie, alkohol jej ojcu – dopiero po oświadczynach ich ogłoszeniu, po deserze.

Jeśli teściowie mają poczucie humoru, to można pokusić się o kupno koszulek z nadrukami na przykład „Wymarzona teściowa” lub „Ojciec Panny Młodej”. Koszulki wręcza się tuż po oświadczynach. Nadruk, jaki pojawi się na koszulce, można wymyślić samodzielnie. Wcześniej trzeba dopytać narzeczoną o rozmiary odzieży jej rodziców.

Prezent zaręczynowy dla niej i dla niego

Jeśli mężczyzna chce zadeklarować stałość swoich uczuć, ofiarowuje pierścionek. Wiele par w tej sytuacji decyduje się na ogłoszenie oświadczyn w gronie rodzinnym, często podczas uroczystej kolacji. To doskonały moment na zrobienie podarunku dla ukochanego i podziękowanie za dzień zaręczyn, a przede wszystkim, aby uczcić miłość. Jako prezent można zakupić złote spinki do rękawów z masą perłową lub ze stali szlachetnej z kamieniem jubilerskim. Przyszły Pan Młody będzie mógł włożyć je w dniu ślubu lub na wszystkie ważne okazje.

Ciekawym podarunkiem dla narzeczonej może być spersonalizowana bransoletka z wygrawerowanym imieniem, datą lub inicjałami. Najwięcej uroku mają proste formy biżuterii. Subtelny łańcuszek z blaszką lub dołączonym wisiorkiem wystarczy, aby zachwycić każdą kobietę. Jest to można rzec prezent idealny, który będzie trafnym wyborem. Bransoletki stanowią element biżuterii, którą najczęściej wręczamy. Wybierając podarunek, warto kierować się upodobaniami obdarowywanej osoby. Jeśli zdecydujesz się na zawieszki do bransoletki, to możesz połączyć je z pasją Panny Młodej lub jej szczególną cechą charakteru. Niektórzy wybierają grawerunek w formie ozdoby, który może przedstawiać inicjały, motto lub datę istotną dla obdarowywanej.

Prezent w postaci przeżycia to doskonały sposób na uświetnienie wyjątkowego dnia zaręczyn. Jeśli zależy Ci, aby prezent na zaręczyny był wyjątkowy i niezapomniany, to warto skorzystać z oferty wspaniałych podarunków przeżyć. Od nastrojowych i relaksujących podarunków, po ekstremalne i szalone doznania, kulinarne doświadczenia lub loty widokowe. Osobom lubiącym podróże można podarować upominek np. w postaci specjalnego pakietu przeżyć „Weekend we dwoje”.

Co kupić parze na zaręczyny?

Ponadczasowe prezenty to wyroby jubilerskie. Złota biżuteria, którą można ofiarować parze, to bransoletki, łańcuszki i naszyjniki. Prezent na zaręczyny w formie srebrnej lub złotej biżuterii jest pakowany w specjalne pudełko na wyroby jubilerskie. Na opakowaniu znajduje się specjalna tabliczka, na której umieszcza się okolicznościowy grawerunek. Prezent z okazji zaręczyn może być podarunkiem wręczonym na początek wspólnej drogi życiowej zakochanych.

Ponadto można kupić kieliszki do wina z grawerunkiem, który zaakcentuje zbliżającą się ceremonię zaślubin. Wybierając prezent dla dwojga, warto wziąć pod uwagę kupno grawerowanych szklanek do kawy lub whisky. Zaręczyny to chwila niezwykle intymna. Większość par przeżywa to w swoim towarzystwie, lecz później chętnie chwalą się pierścionkami i wspomnieniami. Wspomnienia tak ważnego wydarzenia pozostaną w głowach zaręczonych, a dla rodziny warto przygotować okolicznościowy album z fotografiami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *