Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny są od dawna ważną chwilą w życiu zakochanych, bliskich i przyjaciół. Dwoje ludzi deklaruje wzajemną miłość, wierność oraz chęć spędzenia ze sobą reszty życia. Osoby, które cenią prywatność i zaręczyny dokonują w romantycznym anturażu. Pierścionek zaręczynowy na palcu kobiety jest wystarczającą gwarancją uczuć. Wybór biżuterii zaręczynowej jest niemal nieograniczony. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć, co ukochana oczekuje. Kupno idealnego pierścionka zaręczynowego ma zasadnicze znaczenie, ale nieraz może nastręczyć kłopotów.

Z czego powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy, jaki powinien być. Zgodnie z tradycją pierścionek zaręczynowy musi być wykonany ze szlachetnego kruszcu – złota. W końcu jest biżuterią ślubną, która musi być piękna i trwała, po prostu wyjątkowa. Nie ma jednak zasady co do koloru złota. Tutaj można wybierać spośród klasycznego odcienia żółtego, nowoczesnym białym, a nawet awangardowym czerwonym. Jeśli przyszła małżonka posiada zróżnicowaną kolekcję biżuterii okazjonalnej, warto rozważyć wybór pierścionka zaręczynowego dwukolorowego, który jest ciekawym, a zarazem uniwersalnym rozwiązaniem.

Prawie każdy pierścionek zaręczynowy posiada ozdobny kamień, którym może być brylantem lub szafirem. Diament jako kamień szlachetny w pierścionku wybiera się z powodu pięknego wyglądu, ale także ma symboliczne znaczenie. Jako najtwardszy z kamieni szlachetnych, oddaje siłę oraz trwałość uczucia, a nawet tworzącym fantazyjne kompozycje. Bardziej oryginalne pierścionki zaręczynowe mogą być ozdobione kilkoma kamieniami, które są ułożone w rzędzie lub dwóch.

Jak powinien wyglądać pierścionek na zaręczyny?

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy? Ważne, aby pierścionek, który kupisz, był odpowiedni do jej stylu i gustu. Na początku przyjrzyj się, jaką biżuterię nosi. Jest jej dużo, niewiele, a może wcale. W jakim jest kolorze? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to zawsze możesz skontaktować się z jej najlepszą przyjaciółką. Jest możliwość wyboru klasycznego pierścionka z jednym kamieniem, który oprawiony jest w cztery lub sześć łapek. Można wybrać pierścionek o współczesnym wyglądzie, wyrazisty, z wieloma kamieniami.


Możliwości jest tyle ile kamieni szlachetnych. Najczęściej wybierany jest oszlifowany diament, czyli brylant. Diament to najcenniejszy i najtwardszy kamień szlachetny. Jest całkowicie odporny na zarysowania i matowienie. Za tradycyjny pierścionek zaręczynowy uznaje się pierścionek z jednym białym brylantem oprawionym centralnie w sześć łapek.

Jak wręczyć pierścionek zaręczynowy

Klasyka, czyli pierścionek w pudełku. Mężczyzna klęka przed kobietą, otwiera malutkie pudełeczko a w nim piękna biżuteria w postaci pierścionka. Można z niego skorzystać niemal w każdej okoliczności na przykład podczas wykwintnej kolacji na spacerze lub w czasie koncertu ulubionego zespołu. Panu daje to poczucie bezpieczeństwa, że ta wyjątkowa biżuteria nie zginie lub nie uszkodzi się podczas zaręczyn. Pudełko po pierścionku może posłużyć jako przechowania tej biżuterii zdejmowanej podczas snu i innych aktywności, w których czasie nie będzie mogła mieć na palcu. Dla wręczające pierścionek sprawdzi się czarne bądź granatowe pudełko z ekoskóry.

Wręczanie pierścionka zaręczynowego w nietypowych okolicznościach. Są sytuacje, w których wręczanie pierścionka w pudełku jest niemożliwa. Niektórzy panowie decydują się wręczyć pierścionek z ekstremalnej sytuacji. W takich sytuacjach sprawdzi się trzymanie pierścionka w dłoni. Jeśli macie podobne hobby lub zainteresowania to może być inspiracją an wyjątkowe zaręczyny. Można oświadczyć się podczas skoku ze spadochronem lub w czasie nurkowania. W takich okolicznościach najlepiej przywiązać pierścionek do nadgarstka lub zewnętrznego elementu ubioru. W odpowiedniej sytuacji chwyć pierścionek i z zaskoczeniem ofiaruj swojej wybrance.

Czy pierścionki zaręczynowe są drogie?

Są panowie, którzy wydają na pierścionek jedną wypłatę. Są tacy, którzy uważają, że wystarczą trzy wypłaty. Jeszcze inni łamią konwenanse i wydają na niego, tyle ile są w stanie. Ceny pierścionków zaręczynowych wahają się od kilku set złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Wiadomo, że największe znaczenie ma intencja, uczucia i emocje, które towarzyszą tak ważnemu wydarzeniu, jakim są zaręczyny. Mimo wszystko znaczna część panów zastanawia się nad tym, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, aby stał się czymś wyjątkowym oraz niepowtarzalnym. Pierścionek zaręczynowy to symbol wiecznej miłości i jednocześnie pamiątką na całe życie. Powinien być ponadczasowy i zgodny z gustem wybranki.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ile powinien kosztować. Wsłuchaj się w potrzeby twojej partnerki. Zastanów się jaki styl preferuje. Czy dużą wagę przywiązuje do symboliki, jakie kolory lubi. Warto zainspirować się obecnie panującymi trendami biżuteryjnymi. To ile wydasz na pierścionek, zależy od zasobności twojego portfela. Tu jest refleksja czy trzeba wydawać krocie. Kieruj się więc zasadą, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, ile jesteś w stanie za niego zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *