Co kupić na roczek? Pomysłowe upominki dla niemowlaka

Roczny maluszek to ciekawe świata dziecko. Zaczyna coraz intensywniej odbierać różnego rodzaju bodźce, dlatego świetnym pomysłem na upominek jest zabawka, która pozwoli mu ćwiczyć zdolności manualne oraz kształtować umiejętności motoryczno-sensoryczne. Dla rocznego dziecka można już wybrać wiele kreatywnych zabawek, które sprawdzą się w najbliższym czasie i zostaną z nim na dłużej. Co na roczek wybrać? Poniżej propozycje podarunków dla rocznego malucha.

Jaki powinien być prezent dla rocznego dziecka?

Jeden roczek to poważny wiek. Wbrew pozorom roczne dziecko rozumie już wiele, błyskawicznie się uczy i rozwija nowe umiejętności. Idealny upominek dla rocznego dziecka powinien wspierać jego rozwój, a także gwarantować dobrą i bezpieczną zabawę. W okresie pierwszego roku życia maluch przeżywa duży skok rozwojowy. Zabawka może być taka, która będzie pomagała w rozwoju chwytania i koordynacji. Roczny bobas może z powodzeniem rozpocząć naukę naśladowania dźwięków, co stanowi wstęp do nauki mówienia. Także warto zadbać, aby wręczony upominek pomagał na każdej płaszczyźnie i wspierał rozwód umiejętności malca.

Prezenty na roczek wspomagające rozwój

Ciekawym pomysłem na podarunek może być piłeczka sensoryczna. Zapewnia doskonałą zabawę maluszkowi. Pomaga w rozwoju motoryki, ćwiczenia prawidłowego chwytu oraz pobudza zmysły dziecka. Zabawka wykonana jest z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów z motywami motylków i kwiatów. Co na roczek? Kolejną wartą uwagi zabawką jest edukacyjny zwierzaczkowy laptop. Wyglądem przypomina uśmiechniętego misia. Ma przezroczystą klawiaturę, na którą składa się sześć przycisków o różnych kształtach. Przyjazny wygląd zachęca do zabawy. Zabawka uczy literek, cyferek oraz kształtów i kolorów. Podczas zabawy laptop wydaje wesołe melodie, dźwięki i mruga światełkami.

Warto pomyśleć o kupnie elastycznej kostki, która jest piękna, cudownie prosta i niesamowicie stymulująca zmysły dziecka. Zabawka rozwija umiejętności motoryczne dziecka, zachęca do eksperymentowania. Uczy kształtów i kolorów oraz pobudza zmysły. Kolejną zabawką jest wyskakujący przyjaciele. Kolorowe zwierzątka zamieniają pokój dziecka w tajemniczy las pełen niespodzianek. Posiada cztery różne elementy: do naciskania, przekręcania, przesuwania i przełączania. Zabawka wzmacnia zręczność małych rączek, a wesołe dźwięki oraz wyskakujące zwierzątka uczą malucha zasady przyczyny i skutku.

Co na roczek dla dziewczynki

Posrebrzane sztućce dziecięce. Jest to coś wyjątkowego. Doskonale nadają się na prezent, który ma posłużyć dłużej. Będzie bezcenną pamiątką, jak dziecko podrośnie. Z pewnością taki upominek sprawdzi się znakomicie. Sztućce wykonane są z posrebrzanej, polerowanej stali szlachetnej. Na każdym ze sztućców wygrawerowane będzie imię dziewczynki. Natomiast wieczko pudełka będzie ozdobione piękną i osobistą dedykacją. Taki upominek to wspaniała i bardzo elegancka pamiątka dla maluszka.

Wartą uwagi zabawką jest kostka aktywności. Posiada pięć ścianek, na których umieszczono zabawę i naukę. Dlatego każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Tryb nauka. Dziecko poznaje cyferki od 1 do 5, kolory oraz odgłosy zwierząt. Ponadto zabawka wzmacnia umiejętności motoryczne dziewczynki. Tu doskonale rozwija się motoryka mała. Zabawka rozwija: skupienie, percepcję wzrokową, słuchową i dotykową, poza tym poprawia koordynację oko-ręka.
Kolejną warta uwago zabawką dla dziewczynki jest jeździk – pchacz 3 w 1. Łączy w sobie aż trzy zastosowania, które uszyte są wprost pod dziecięcą wyobraźnię. Jest to jeździki, pchacz oraz deska z kółkami. Dzięki gładkiemu przyleganiu do podłoża, a także stabilnemu siedzisku z miękką nakładką Twój maluch może spokojnie się na swój pierwszy pojazd wspinać.

Co na roczek dla chłopca

Ciekawym podarunkiem dla chłopca jest pojazd sensoryczny. Zabawka dzięki prostej formie i stymulującej teksturze, świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię. Są lekkie i niezwykle miękkie i idealnie pasują do małych rączek. Zachęca malucha do chwytania i poruszania. Jest w pełni bezpieczny nawet dla niemowląt. Oryginalnie wyprofilowane kształty, że zabawa nimi poprawia i rozwija małą motorykę.

Zastanawiasz się co na roczek dla chłopca? Wartą uwagi zabawką jest zakręcona wieża piramida. Z pewnością maluch z chęcią będzie bawił się kolorową układanką. W tej zabawce nakłada się krążki na nagwintowany jak śruba słupek. Krążki wirują i kręcą się, opadając na podstawkę. Maluch może tworzyć kolorowe wariacje lub układać krążki od największego do najmniejszego. Wieża ta wspomaga rozwój dziecka. Uczy rozróżniania wielkości, kolorów i kształtów oraz rozwija umiejętności motoryczne i stymuluje wizualnie.

Ciekawym pomysłem jest stoliczek muzyczny. Dba o prawidłowy rozwój dziecka i zapewnia świetną zabawę. Zabawka mówi po polsku. Ma światełka, ruchome elementy oraz przyciski o różnych kształtach i kolorach. Zapewnia dziecku wiele rozwijającej aktywności. Biorąc również pod uwagę walory edukacyjne, to ta zabawka jest wręcz idealna. Stoliczek jest stabilny i wytrzymały. Nie posiada ostrych krawędzi i wykonany jest z materiałów odpornych na uszkodzenia.

Pamiątkowe prezenty na roczek

Z pewnością takim upominkiem jest drewniana skrzynka z niezbędnikiem na roczek. W skład zestawu wchodzi pudełko na pierwszy ząbek, skarpetki na pierwsze kroki, świeczka z cyfrą 1, woreczek na pieniążki, słonik na szczęście. Każdy ze składników zestawu posiada osobny bilecik z grafiką i opisem przeznaczenia. Skrzyneczka wypełniona jest dekoracyjną wełną drzewną i posiada wewnątrz karteczkę z dopasowaną grafiką, życzeniami oraz spersonalizowanym podpisem. Z pewnością taki zestaw będzie znakomitą pamiątką tego wczesnego okresu.

Zestaw z uroczą maskotką. W skład zestawu wchodzi pudełeczko na ząbek, czekoladki oraz drewniane kółeczko z napisem „Masz już roczek”. Dzięki personalizacji całość będzie wyglądać wyjątkowo. Grafika matowa. Karteczka zawiera spersonalizowane życzenia, ozdobną grafikę w stylu boho z motywem dziecięcych zabawek i kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *