Prezenty dla świadków. Jak podziękować świadkom z obecność na ślubie?

Na weselu są dwie najważniejsze pary, to Para Młoda i Świadkowie. Bycie świadkiem lub świadkową to zaszczyt, ponieważ świadczy o zaufaniu Pana Młodego i Panny Młodej. Pomoc świadków w przygotowaniach weselnych jest nieoceniona. Jednak dopiero w dniu ślubu mają bardzo ważne zadania do realizacji. Dbają o to, aby w tym wyjątkowym dniu wszystko było dopięte na ostatni guzik i żeby nic się nie stało, co mogłoby popsuć ten arcy ważny dzień.

Jaka jest rola świadków na weselu?

Świadkowie pomagają ubrać się młodej parze. Na ślubie oboje poświadczają zawarcie małżeństwa, a po wyjściu z Urzędu Stanu Cywilnego zbierają kwiaty oraz koperty. Świadkowie dbają o to, aby wesele wypadło jak najlepiej. Zajmują się gośćmi, czyli dbają, aby niczego nie zabrakło i przyjmują ewentualne skargi.


Świadek jest pomocą dla Pana Młodego. Zapewnia transport nowożeńcom, pilnuje obrączek. Pomaga również odnaleźć miejsce zaproszonym gościom. Na weselu wygłasza toast za zdrowie Panny Młodej. Angażuje się w koordynowanie pracy kelnerów oraz orkiestry. Dba o gości weselnych i ich transport powrotny.


Świadkowa przede wszystkim pilnuje nienagannego wyglądu Panny Młodej i oczywiście odbiera upominki. Powinna uczestniczyć w dużej ilości zabaw proponowanych przez zespół. Świadkowa to wsparcie dla Panny Młodej. Jej kreacja nie może przyćmić sukni Panny Młodej.

Pomysły na prezent dla świadków

Wybierając prezenty dla świadków, można zdecydować się na ofiarowanie zestawu karafki i szklanek do ulubionej Whisky. Kierowany jest dla osób, które cenią sobie smak i aromat szlachetnych trunków. Całość posiada szczegóły i oryginalne detale. Szklany korek jest nie tylko przeznaczony do zamykania karafki, ale również pięknie zdobi całą kompozycję.

Ciekawym podarunkiem dla świadkowej jest grawerowany kieliszek do szampana. Jest to niesamowity podarunek z okazji prośby o świadkowanie lub za pomoc w dotychczasowych przygotowaniach do dnia ślubu i wesela. Świetnie sprawdzi się jako rekwizyt do wspólnych zdjęć podczas przygotowań Panny Młodej lub wesela.

Podziękowania dla świadkowej z grawerem

Ciekawym podarunkiem dla Świadkowej są bransoletki. Jedną z atrakcyjniejszych bransoletek jest ta wykonana z porcelanowych koralików. Są piękne i ręcznie wykonane, z pewnością zachwycą swoim perłowym połyskiem. Zawieszka, która może mieć różne kształty i wykonana jest ze stali szlachetnej. Stal nie ciemnieje i nie uczula.

Na zawieszce można umieścić okolicznościowy grawerunek, który zostanie wykonany w sposób mechaniczny, dzięki czemu będzie trwały i zawsze dobrze widoczny. Trzy kolory zawieszki oraz cztery wzory grawerunku do wyboru. Kolejną bransoletką może być ta, której bazą jest naprawdę wytrzymały, mocno woskowany sznurek, który się nie mechaci. Urocza zawieszka w kształcie koniczynki będzie znakomitym upominkiem dla świadkowej.

Jeśli szukasz prezentu, którym zaskoczysz swoją świadkową, wejdź na stronę https://dedicante.pl/343-dla-swiadkowej.

Personalizowane podziękowania dla świadka

Ciekawym upominkiem dla świadka jest brelok. Wykonany jest z wysokiej jakości skóry ekologicznej oraz stali szlachetnej, która nie ciemnieje i nie uczula. Na blaszce można umieścić stosowne dane jak imię, datę lub sentencję. Grawerunek wykonany mechanicznie więc jest trwały i nie ściera się. Taki brelok ze skóry ekologicznej i stali szlachetnej to praktyczny i zarazem klasyczny upominek. Doskonale sprawdzi się jako podziękowanie za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do ślubu.

Sprawdź piękne podziękowania dla świadka na Dedicante – https://dedicante.pl/344-dla-swiadka.

Kiedy wręczyć upominki dla świadków?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, bo tradycja wręczania podarków dla świadków nie jest jeszcze bardzo powszechna. Jeśli już pomyśleliście o prezentach, to można wręczyć symboliczny upominek. Upominek możesz podarować przed w trakcie, a także po uroczystości. Można również wręczyć świadkowi upominek w dniu następnym lub kilka dni po ślubie. Spotkajcie się ze świadkami na miłej kolacji, wspomnijcie jeszcze raz te wspaniałe chwile i na spokojnie wręcz im drobne upominki.

Podziękowania nie są obowiązkowym elementem ceremonii weselnej. Wiele Par Młodych decyduje się na wręczenie drobnego upominku i podziękowań poza uroczystością w kameralnym gronie. Jeśli zostaje się przy tradycyjnej formie, czyli podziękowań w trakcie wesela, to warto zadbać o to, aby prezent był efektowny i atrakcyjny wizualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *