Lot paralotnią – prezent, który spełni marzenia o podboju przestworzy

Lot paralotnią to wyjątkowe przeżycie, które otwiera zmysły na zupełnie nowe wyzwania. Ta atrakcja przyniesie wrażenia, których nie zazna się na ziemi. Taki lot paralotnią to przygoda i perspektywa znalezienia się w powietrzu, by móc obserwować okolicę, pola i góry z wysokości kilkudziesięciu metrów. To właśnie paralotnie mają moc przenoszenia snów do rzeczywistości.

Czym jest paralotnia?

Paralotnia to rodzaj szybowca, który posiada miękki płat nośny. Wywodzi się z prostej linii tak zwanych spadochronów szybujących. Odróżniają się od nich dużo większą doskonałością oraz sterownością. Używane są głównie do celów rekreacyjnych i sportowych. Inne nazwy paralotni to glajt i parapent. Paralotnie wykorzystywane są w lotach swobodnych, to jest termicznych, żaglowych i klifowych. Może posiadać napęd, który montowany jest do uprzęży.

Czy latanie paralotnią jest bezpieczne?

Tak. Latanie paralotnią jest bezpiecznym zajęciem. Jeśli pilot zachowuje zdrowy rozsądek w wyborze miejsca i warunków do latania, posiada dobry i sprawny sprzęt, dobrany do umiejętności pilota, to jego latanie w przestworzach jest bezpieczne. Niezależnie od małego prawdopodobieństwa zdarzeń zgodnie z przepisami każdy pilot posiada zabezpieczenie zwiększające jego bezpieczeństwo. Posiada zapasowy spadochron, kask i protektory w uprzęży, są to specjalne wkładki piankowe, które pochłaniają energię podczas upadku.

Wypadki zdarzają się stosunkowo często, ale przeważnie nie są groźne dla życia. Pomimo wszystkiego należy zdawać sobie sprawę z faktu, że pomimo niewielkiego ryzyka każde wypadki się czasem zdarzają. Niestety nie ma się na to wpływu. Lot może być niebezpieczny w przypadku gwałtownych zmian temperatury, silnego wiatru oraz sięgnięcia gęstych chmur, w których traci się orientację. Ze względu na bezpieczeństwo loty paralotnią odbywają się między kwietniem a październikiem.

Ile kosztuje lot paralotnią?

Lot paralotnią cena obejmuje wypożyczenie kasku i innych elementów obowiązkowego wyposażenia. Lot zapoznawczy w tandemie to koszt rzędu 300 złotych. Za kwotę wyższą o 50 złotych dodatkowo w czasie lotu będą wykonywane akrobacje. Koszty lotu paralotnią są zależne od kilku czynników, do których należą czas loty, lokalizacja oraz liczba osób i dodatkowych opcji. 10-minutowy lot kosztuje 100-200 złotych. Lot, który trwa 30 minut to koszt rzędu 300-350 złotych. Robienie zdjęć podczas lotu kosztuje 80-100 złotych, a filmowanie to koszt również 80-100 złotych.

Czy każdy może skorzystać z lotu paralotnią?

Paralotnia lot tandemowy mogą skorzystać weekendowi turyści oraz osoby, które chcą zapisać się na kurs podstawowy, ale wcześniej wolą sprawdzić, czy latanie jest na pewno dla nich i czy tak to sobie wyobrażali. Warto wiedzieć, że lot paralotnią mogą odbyć tylko osoby dorosłe, Nawet dziecko z opiekunem nie może latać w powietrzu. Niezapomniane wrażenia czekają na każdego, kto ukończył 18 rok życia. Górna granica wieku nie jest ścisła, gdyż na lot decydują się seniorzy o dobrym stanie zdrowia. Należy również pamiętać o limicie wagi ciała, którego nie można przekroczyć.

Dlaczego warto wręczyć w prezencie przelot paralotnią?

Taki prezent to znakomita rozrywka. Lot paralotnią trwa kilka minut, w trakcie których uczestnik podziwia okolicę z wysokości kilkuset metrów. Paralotnia lot to oryginalny upominek dla każdego, kto chce poczuć dreszczyk emocji oraz posiadać gwarancje pełnego bezpieczeństwa. Lot zapewnia niesamowite przeżycia, gdyż odbywa się w towarzystwie doświadczonego paralotniarza, który steruje czaszą. Jest to podarunek na każdą porę roku. Taki lot pozwala na spojrzenie na świat z lotu ptaka oraz podziwiać niesamowite widoki, które z pewnością zapamięta się na długie lata. Warto wybrać lot widokowy i poddać się podniebnej przygodzie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *