Podziękowania ślubne dla mamy i taty

Ślub to nie tylko najważniejsze wydarzenie w życiu Młodej Pary, ale również rodziców nowożeńców. To doskonała okazja, żeby podziękować rodzicom za trud, który włożyli w wychowanie swojej pociechy. Pięknym podsumowaniem będą bukiety kwiatów i inne mniej lub bardziej okazałe podarunki. To w ten sposób pokażecie, jak są ważni. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji odnoszących się do podarunku i całej ceremonii podziękowań rodzicom i teściom.

Co dać rodzicom w ramach podziękowania na weselu?

Jeśli mowa o podarunkach do obojga rodziców, to można wręczyć np. weekend w SPA lub wycieczkę w góry. Tutaj warto zatrzymać się i pomyśleć, co sprawi im radość. Dodatkowo można kupić statuetkę lub ramkę z podziękowaniami, które rodzice ustawią w mieszkaniu. Prezent musi być ładnie opakowany w np. drewnianą skrzynkę lub koszyk.

Prezentem dla rodziców może być grawerowana biżuteria. Każda kobieta lubi uzupełniać stylizację o biżuterię, która jest nie tylko ozdobą, ale również pamiątką. Biżuteria towarzyszy mamie na co dzień, a może zakłada tylko na specjalne okazje? To bez znaczenia. Biżuteria jest uniwersalnym upominkiem dla każdej kobiety. Można na bransoletce lub naszyjniku umieścić stosowny, okolicznościowy grawerunek choćby w postaci daty ślubu. Z pewnością Twoja mama z chęcią założy taką biżuterię.

Ciekawym podarunkiem może być zestaw filiżanek, zwłaszcza jeśli rodzice lubią poranny rytuał picia kawy lub popołudniowej herbaty. W każdym razie, gdy sięgną po filiżankę, to pomyślą o Tobie i w pewien sposób będziesz im towarzyszyć. Podczas dokonywania zakupu musisz wiedzieć, czy rodzice wolą klasyczne filiżanki, czy też większe, bardziej nowoczesne. Można pokusić się o zestaw ze spersonalizowaną grafiką lub napisem.

Kolejnym ciekawym prezentem dla rodziców będą bilety na ciekawe wydarzenie. Jeśli Twoi rodzice lubią wspólne wyjścia, bilet będzie znakomitym upominkiem. Warto pomyśleć, jaki rodzaj rozrywki lubią. Jeśli są miłośnikami kultury, to z pewnością ucieszą się z podarunku w postaci biletu to teatru, opery lub operetki. Być może lubią się pośmiać przy dobrych żartach, to kup bilet na kabaret. Bilety na koncerty są naprawdę wyjątkowymi i idealnymi upominkami, aby podziękować rodzicom.

Jak spersonalizować ślubne podziękowania dla mamy i taty?

Spośród wielu personalizowanych podarunków, warto wybrać biżuterię z zawieszkami, na których zostanie wygrawerowany napis, będący np. płynącą z serca sentencją idealną na tę okazję. Może to być również symbol np. serce, które będzie odzwierciedlało Wasze relacje lub szczera dedykacja o głębokim znaczeniu, którą wyrazisz wdzięczność i miłość wobec mamy i taty. Dzięki doborowi odpowiednich słów rodzice dowiedzą się, ile dla Ciebie znaczą.

Piękne wyroby z grawerem znajdziesz na stronie Dedicante w kategorii podziękowania dla mamy ślub oraz na zakładce z podziękowaniami dla taty. Sprawdź: https://dedicante.pl/76-podziekowania-dla-mamy

W jakim momencie wesela wręczyć podziękowania ślubne mamie i tacie?

Wręczenie podziękowania dla rodziców na weselu to sposób na pokazanie bliskim, jak bardzo doceniacie ich zaangażowanie włożone w wychowanie. Z pewnością rodzice będą zaszczyceni i jest szansa, że uronią łzę w momencie składania podziękowań.

Życzenia dla rodziców podczas wesela składa się tuż po oczepinach i torcie weselnym. Wtedy po wystrzałowej zabawie i konkursach następuje chwila wzruszenia, w czasie której kilka słów płynie prosto z serca. Jeśli uważacie, że pora jest zbyt późna, można podziękować tuż po pierwszym tańcu. Z pewnością będzie to dobry moment w części oficjalnej wesela. Podziękowania ślubne dla mamy i podziękowania ślubne dla taty to z pewnością nieodłączny element każdego wesela, podczas którego dziękujemy swoim rodzicom.

Dla osób, które uważają, że na ślubie jest zbyt dużo stresu, można przełożyć podziękowania na kilka dni przed lub po ślubie. Takie podziękowania zapewniają kameralność, luźniejszą atmosferę i co ważniejsze mniej stresu. Można w tym celu zorganizować wspaniałą kolację lub niesamowite wyjście, które już same w sobie będą wyrazem wdzięczności. Warto pamiętać, że każda opcja jest dobra.

Jeśli wiesz, że podziękowania dla rodziców wywołują wielkie emocje i nie zapanujesz nad nimi, to możecie podziękować w domu tuż po błogosławieństwie. Wielką zaletą podziękowań w domu jest ich kameralność. W gronie bardzo bliskich osób z pewnością poczujecie się swobodniej niż przy wszystkich zaproszonych gościach. Poza tym nie będzie trzeba przejmować się łzami.

Dlaczego warto wręczyć mamie i tacie podziękowania ślubne?

Podziękowania to bardzo emocjonujący moment, w którym przemawia się do rodziców. W tym momencie dziękuje się za trud włożony w wychowanie oraz wspólne chwile, te lepsze i te gorsze. Z pewnością rodzicom warto podziękować za wszystko to, co dostaliśmy od nich. To oni byli przy nas w chwilach smutnych, jak i wesołych. To oni pokazali, którą drogą podążać i jakim człowiekiem trzeba być. Im zawdzięcza się naprawdę wiele, więc w tym arcyważnym dniu nie można o nich zapomnieć. W celu podsumowania i docenienia za trud wychowawczy i wszystko to, co rodzice dotąd zrobili swoim dzieciom, młoda para szykuje podziękowania dla rodziców. Są to wzruszające słowa, wspólny taniec lub inna forma uczczenia rodziców, ale również piękne upominki, które będą podkreślały tę chwilę.

Tradycje podziękowań dla rodziców warto kontynuować, ponieważ pomaga w docenieniu roli mamy i taty. To ich wychowanie i opieka ukształtowały młodą parę. Dlatego młodzi mają rację, dziękując teściom za to, że dali im wspaniałą i ukochaną osobę. Jeśli przygotujesz piękny prezent wyrażający wdzięczność wobec mamy oraz wyjątkowe podziękowania dla taty, ślub stanie się jeszcze bardziej wzruszającym wydarzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *