Prezenty wielkanocne – pomysły upominków na Zajączka

Wielkanoc to wyjątkowa okazja, by spotkać się w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole. Nieodłączną częścią celebrowania tego święta jest wręczanie podarunków przez zajączka, który o poranku przynosi upominki. Zwyczaj wręczania prezentów na Wielkanoc najmłodszym członkom rodziny to już tradycja, bo kto z was nie lubi sprawiać radości bliskim.

Skąd wzięła się tradycja na upominki wielkanocne?

Przyjęło się, że prezenty wielkanocne zajączek przychodzi w pierwszy dzień świąt. W Wielkanocną niedzielę przed uroczystym śniadaniem w rodzinnym gronie dzieci szukają ukrytych w domu i ogrodzie podarunków od zajączka. Zwyczaj ten przyszedł z Niemiec do Polski. Początkowo przyjął się tylko w niektórych regionach kraju – głównie w Wielkopolsce i na Śląsku. Z czasem rozpowszechnił się na resztę kraju. Pomimo tego, że nie wszyscy praktykują ten zwyczaj, to z roku na rok jego popularność rośnie. Ta świecka tradycja przynosi wiele uśmiechu także dorosłym, którzy mają frajdę z zachowania przed swoimi pociechami upominków.

Jakie wielkanocne prezenty wręczać dzieciom?

Maluchy ucieszą się najbardziej z kolejnej przytulanki w postaci choćby misia oraz garści słodyczy. Tym nieco starszym zajączek przynosi coś praktycznego na przykład oryginalny kubek, samochodzik retro, powerbank, złoty zegarek czy gry interaktywne. Można zdecydować się na nieco droższe upominki, którymi mogą być drewniane klocki, które niosą z sobą przesłanie ekologiczne. Są silnie związane z naturą, która w tym wiosennym odżywczym okresie budzi się na nowo do życia.

Niezależnie od wieku zarówno najmłodsze, jak i te większe dzieci uwielbiają święta i upominki. Tradycja mówi, że zajączek przynosi słodycze. Może w tym roku warto postawić na coś praktycznego i wręczyć pociechom coś, co świetnie zastąpi niezdrowe łakocie. Dobrym pomysłem na upominek dla dziecka będzie: kreatywny zestaw na przykład do projektowania biżuterii, wykonania robota lub sekrety elektroniki, poza tym gra planszowa lub puzzle, które uprzyjemnią świąteczną integrację w gronie rodziny. Ponadto można zakupić ceramiczny kubek z wielkanocnym motywem, to idealny prezent dla osób lubiących gorącą czekoladę. Można kupić wymarzoną grę na komputer lub konsolę. Doskonale sprawdzi się również karta podarunkowa lub bilet do teatru, lub na koncert.

Prezenty wielkanocne dla rodziców i dziadków

Babcia z pewnością ucieszy się z cudownego ściennego zegara, a dziadziuś ze skórzanego czarnego portfela. Dziadkom można podarować upominek herbaciany. W gustownym opakowaniu doskonale nadaje się również na prezent dla rodziców. W ten sposób przekażemy to, co czujemy, pijąc herbatę. Z pewnością takie herbaciane upominki odmieniają monotonność i nie będą kolejną parą skarpetek lub kolejnym krawatem.

Jaki prezent dla rodziców kupić na Wielkanoc? Jeśli prowadzisz już własny dom, ale wybierasz się do rodziny, to nie warto przyjeżdżać z pustymi rękami. Swoim rodzicom możesz wręczyć pysznego mazurka, przygotowane przez Ciebie danie, butelkę dobrego alkoholu lub świąteczny stroik. Ciekawym upominkiem z okazji tego święta jest własnoręcznie przygotowane jajo wielkanocne. Jest naprawdę wiele możliwości ozdobione jajka naturalnego, jak i tego ze styropianu. Bardzo popularne i szykowne prezent dla rodziców stanowią ozdobione koronkowymi splotami wykonanymi za pomocą szydełka.

Komu jeszcze można podarować prezent na święta wielkanocne

Prezent wielkanocny można podarować również dalszej rodzinie, z którą niekoniecznie zasiądziemy przy wspólnym stole. Ponadto upominek można podarować bliskim przyjaciołom oraz kolegom i koleżankom, tym najbardziej bliskim. Warto również pomyśleć o upominku dla znajomych, oczywiście nie wszystkich. Osób, które można obdarować świątecznym podarkiem jest naprawdę wiele.

Prezent na Wielkanoc, aby sprawić radość najbliższym

Jeśli w domu macie większe skarby, które już dawno wyrosły z zajączka, to możecie ustalić nowe reguły. Poukrywajcie upominki sobie wzajemnie. Dzieci chowają dorosłym, a dorośli dzieciom. Pomimo tej małej modyfikacji, która odbiega od tradycyjnego szukania zajączka, zabawa może być fantastyczna, a same święta nabiorą niezwyklej atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *