Ozdoby na walentynki – zrób sam piękne dekoracje na święto zakochanych

Walentynki to z pewnością święto jedyne w swoim rodzaju. W tym dniu zakochani pragną zostać miłosnym kupidynem i obdarować ukochaną osobę wyjątkowym upominkiem. Z tego powodu już kilka tygodni wcześniej w witrynach sklepowym można zobaczyć dekoracje związane z tym świętem. Według nas ozdoby walentynkowe ręcznie robione będą bardziej wartościową dekoracją wnętrza. Zaletą ozdób walentynkowych robionych ręcznie jest to, że możesz zrobić dokładnie takie, jakie chcesz, dzięki temu będą pasować do aranżacji Twojego mieszkania.

Czy można stworzyć walentynkowy klimat za pomocą ręcznie robionych dekoracji?

14 lutego obchodzone jest święto zakochanych, w którym przypominamy sobie uczucie, którym darzymy drugą osobę. Chcesz zatroszczyć się o romantyczny klimat wspólnego wieczoru. Walentynki w domu nie muszą być wcale gorsze od wykwintnej kolacji w lokalu. Za pomocą kilku gadżetów i dekoracji wykonanych ręcznie można stworzyć wyjątkowo nastrojowy klimat w Waszych czterech kątach.

Ozdoby walentynkowe handmade na stół, które uświetnią romantyczną kolację

Walentynkowa dekoracja stołu powinna być elegancka, wytworna oraz nawiązująca do święta zakochanych. Uniwersalnym i eleganckich kolorem, który zawsze prezentuje się doskonale, jest biel. Biały obrus, zastawa w takim kolorze i złote dodatki, to kompozycja, która sprawdzi się na walentynkowej kolacji. Odpowiedni klimat stworzysz, rozsypując płatki róży na podłodze czy stole.

Ozdoby walentynkowe ręcznie robione nie muszą być trudne do wykonania. Najłatwiej jest wykonać serduszka z modeliny, które mogą ozdobić walentynkowy stół. Do wykonania takich serc wystarczy zakupić modelinę i uformować z niej odpowiedni kształt. Serca mogą być pełne lub tylko posiadać ramę.

Jeśli szykujesz poczęstunek lub przygotowujesz kolację, to warto zadbać o stół. Na nim mogą znaleźć się czerwone talerzyki i kubeczki lub słomki w kształcie serduszek. Wszystko to wprowadza w odpowiedni nastrój. Poza tym można samodzielnie ozdobić zastawę stołową. W tym celu musisz zaopatrzyć się w odpowiednie naczynia, które przystosowane są do malowania oraz zakupić odpowiednie farby. Wzór na naczyniach tworzymy według własnego uznania.

Najpopularniejszy i nieśmiertelny motyw to serca. Jeśli jest mnóstwo czasu i zacięcie artystyczne, to lepiej zachować umiar w tworzeniu ozdób walentynkowych, dzięki temu uzyska się niepowtarzalne i oryginalne wnętrze walentynkowe.

Jak udekorować ściany i okna własnoręcznie zrobionymi ozdobami?

Nie istnieje tańsza i prostsza w wykonaniu ozdoba jak girlanda wykonana z cienkich sznureczków i własnoręcznie wyciętych serduszek. Do wykonania można użyć stare kartki, blok rysunkowy dawno porzucony lub blok z kolorowymi kartkami. Szczerze mówiąc, zrobisz je z każdego kawałka papieru. Na wycięte serca można nanieść zabawne lub romantyczne hasła. Można na sercach odbić uszminkowane usta. Potem zostaje tylko zawiesić girlandę na ścianę w choćby salonie.

Można wykonać z papieru kolorowe serca, które są trójwymiarowe i wypukłe. Doskonale sprawdzą się jako dekoracja stołu, ale również okna. Ciekawą dekorację można uzyskać, wykorzystując żywe lub sztuczne kwiaty, które na stelażu układa się w kształt serca. Najlepiej sprawdzi się gipsówka i róże. Wystarczy wbić róże w gąbkę florystyczną albo przykleić na kartonowy stelaż, tworząc kształt serca. Taką ozdobę można powiesić na ścianie lub położyć na stole.

Dlaczego warto samodzielnie robić dekoracje walentynkowe?

Ozdoby walentynkowe robione ręcznie, to szybki sposób, aby udekorować mieszkanie na święto zakochanych. Walentynkowe ozdoby stworzone własnymi rękoma mogą dodać wnętrzu romantycznego klimatu. Ponadto wykonywanie ozdób może być swego rodzaju zabawą, relaksem lub ciekawym wyzwaniem.

Własnoręcznie wykonane ozdoby to sposób na dekorację w ekologicznym stylu. W sklepach jest naprawdę duży wybór dekoracji, jednak te samodzielnie wykonane pozwalają na osiągnięcie działania zdecydowanie pro ekologicznego. Poza tym ozdoby na walentynki zrób sam, równie pięknie wystroją pokój, jak te zakupione w sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *