Co kupić na 18 urodziny?

Osiemnaste urodziny to wyjątkowa okazja. Jest to pierwszy krok do dorosłości. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, że każdy chciałby, by jego impreza urodzinowa była najlepsza. Skąd wziąć oryginalne pomysły na podarunek i zaskoczyć nimi wszystkich świętujących. Co kupić na 18 urodziny?

Co kupują się na osiemnastkę rodzice i dziadkowie?

Wybór prezentu dla wnuka nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli obchodzi 18. urodziny. To jedyna taka okazja, kiedy wnuk wkracza w wiek pełnoletności. Co kupić na osiemnastkę? Trendy wśród młodych ludzi szybko się zmieniają i ciężko za nimi nadążyć.

Dla niej ciekawym podarunkiem może być spersonalizowana bransoletka. Dużą popularnością cieszą się bransoletki sznurkowe z zawieszkami, charmsami i koralikami. Wykonana jest ze srebra próby 925 i pozłacane 24 karatowym złotem. Biżuteria jest lekka, delikatna i bardzo dziewczęca. Na zawieszce można umieścić indywidualny grawerunek. Często grawerunek jest w cenie bransoletki. Wykonywany jest na obu stronach zawieszki. Bransoletki z rzemyka mają możliwość regulacji. Przywieszki dostępne są w modnych kształtach na przykład znaku nieskończoności, koniczynki, serduszek, gwiazdki i okręgu.

Dla niego ciekawym podarkiem może być brelok na klucze oczywiście okraszony stosownym grawerunkiem. Brelok to niepozorny gadżet, który jednak się przydaje. Dzięki niemu można szybko skompletować klucze, aby łatwiej je znaleźć w plecaku lub torbie. Niektóre breloki są naprawdę bardzo dekoracyjne o wymyślnych kształtach. Kształtem mogą nawiązywać do pracy i zainteresowań. Dzięki grawerunkowi brelok staje się bardzo osobisty i wyjątkowy. W zależności od wielkości można umieścić grawer w postaci imienia, życzeń lub daty.

Osiemnastka to ważne wydarzenie nie tylko dla solenizanta, ale również jego rodziców więc zastanawiają się co kupić na 18. Pomysłów na prezent na osiemnastkę od rodziców jest sporo. Od imprezy niespodzianki, przez gadżety po prezenty w postaci przeżyć. To, na jaki upominek się zdecydujesz, powinno zależeć od potrzeb i upodobań dziecka. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, więc częstym prezentem jest biżuteria. Złote kolczyki, bransoletki, łańcuszki oraz spinki do mankietów – wybór jest naprawdę szeroki. Warto zadbać, aby ta biżuteria została spersonalizowana poprzez dodanie grawera. Umieszczenie daty lub imienia sprawi, że biżuteria nabierze wyjątkowego charakteru. Spersonalizowana biżuteria to nie tylko wspaniałą ozdobą, ale również pamiątką.

Czy rodzice chrzestni kupują prezenty na osiemnastkę?

Tak, rodzice chrzestni kupują prezenty na osiemnastkę. Czują się w obowiązku podarować solenizantowi więcej niż inni. To, ile damy w prezencie jest ograniczone możliwościami finansowymi. Obecnie suma wkładana do koperty najczęściej mieści się w przedziale od 200 do 500 złotych. Duże znaczenie ma to, czy jesteśmy blisko z solenizantem. Osoby, które są wyjątkowo związane ze swoim chrześniakiem i mogą sobie pozwolić na podarowanie większej kwoty, dają nawet około 1000 złotych. Nieraz warto zwrócić się z wątpliwościami do rodziców, ile dać w kopercie. Prezent na osiemnastkę nie musi być kopertą. Być może rodzice planują kupno czegoś większego i będą chcieli zorganizować rodzinną zbiórkę, do której chrzestni mogliby się dołączyć.

Kto oprócz rodziny kupuje prezenty na 18?

Członkowie dalszej rodziny również ofiarowują podarek, którym często jest gotówka. Kwota, jaką wkładają do urodzinowej koperty, najczęściej waha się od 200 do 600 złotych. Ponadto można kupić drobiazg dopasowany do solenizanta i do niego dołączyć kopertę z pieniędzmi. Prezent na osiemnastkę dają również koledzy, którzy raczej decydują się na prezent rzeczowy niż na gotówkę. Popularne są składki na większy upominek. Najlepiej umówić się na jedną kwotę od każdej osoby np. mieszczącą się w przedziale od 100 do 200 złotych i wybrać coś, co ucieszy solenizanta i pokaże mu, że dobrze go znają. Młodzi ludzie lubią dokupować do głównego podarunku coś zabawnego i drobnego. Prezent jest symbolem rozpoczęcia nowego etapu życia.

Co kupić na 18 – pomysły na prezent od kolegów

Ciekawym pomysłem na prezent dla niego jest kufel do piwa ze stosownym grawerunkiem. Taki podarek przyda się na osiemnastkę, bo w końcu będzie można zakupić złocisty trunek, a ozdobiony dedykacją na pewno zrobi wrażenie. Z pewnością taki kufel będzie znakomitą pamiątką tego ważnego dnia.

Kolejnym wyjątkowym podarunkiem jest słój życzeń. Wewnątrz znajduje się 30 życzeń, a całość będzie doskonałą pamiątką. Na karteczkach można umieścić życzenia lub ważne cytaty. Słój można spersonalizować, więc będzie wyglądał tak jak Ty chcesz. Można wybrać kolor piórek i wstążki. Całość prezentuje się bardzo elegancko i oryginalnie, co z pewnością ucieszy solenizantkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *