Prezent na święta dla dziecka

Prezenty pod choinkę dla dzieci cieszą nie tylko maluchy, ale również rodziców czy dziadków. Dzieci cieszą się z wyśnionego upominku, o który prosiły w liście do świętego Mikołaja. Natomiast dorośli mają ubaw podczas wybierania podarunku lub zdobywania go w sklepach, ponieważ oddani są wtedy zakupowej, przedświątecznej gorączce. Zaskocz swojego malucha i zrób mu naprawdę oryginalny prezent na święta dla dziecka, z którego będzie cieszył się przez długi czas.

Jak wybrać najlepszy prezent gwiazdkowy dla dziecka?

Rodzice najlepiej wiedzą, czym najbardziej lubią bawić się ich dzieci, jakie bajki chętnie oglądają, co rysują. Bez problemu wybierzesz zatem podarunek, który sprawi im ogromną radość. Może to być zabawka z motywem jakiejś postaci z bajki, kreatywny zestaw do malowania albo klocki. Nie warto kupować podarunków, które będą sprawiały radość Tobie. Święta to okazja, kiedy rzeczywiście możemy spełnić marzenie małego dziecka. Odpuśćmy sobie kupowanie praktycznych podarunków, takie jak gadżety do pielęgnacji dziecka, domowe sprzęty lub pomoce szkolne. Z pewnością nie sprawią radości dziecku, a jedynie wywołają rozczarowanie.

Tego dnia postaraj się wywołać u pociech iskierki w oczach na widok wymarzonego upominku. Jakiegokolwiek położonego podarunku pod choinkę, pamiętajmy, że najważniejszy jest czas, który spędzony ze swoimi dziećmi razem bawiąc się klockami lub układając puzzle, dzięki temu dziecku sprawisz prawdziwą radość.

Bezpieczne zabawki powinny być dostosowane dla wieku dziecka. Oczywiście każde dziecko jest genialne, wyprzedza swoich rówieśników i świetnie radzi sobie ze skomplikowanymi zabawkami, ale nie warto kupować 1,5 rocznemu dziecku podarków przeznaczonych dla dzieci w wieku trzech lat. Taka zabawka może składać się z mniejszych elementów, które grożą zadławieniem, lub po prostu nie interesuje malucha, bo nie będzie mógł sobie z nią poradzić.

Kilka pomysłów na prezenty pod choinkę dla dzieci

  • Drobne upominki dla dzieci na święta

Ciekawym pomysłem na prezent może być drewniana betoniarka. Składa się z samochodu i przyczepy, która złożona jest z kolorowych klocków, które z kolei ułatwiają dziecku naukę kolejności barw w tęczy. Dzięki klockom można tworzyć dowolne konstrukcje. Ich przestawianie i układanie rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i kształtuje kreatywność. Z pewnością taki podarek ucieszy dzieci w wieku 1-2 lat.

  • Upominki dla małych majsterkowiczów

Dla małego majsterkowicza poleca się wbudowanie własnego robota. Robota składa się z dostępnych elementów. Składanie jest dość proste i bardzo dobrze przemyślane. Po zmontowaniu robota zaczyna się dalsza część zabawy. Robot może pracować w dwóch trybach, to jest Follow Me, w który robot podąża za osobą znajdującą się w pobliżu oraz tryb Explore, w który robot poznaje otoczenie, omijając przeszkody. Taki robot to idealny prezent dla kreatywnych dzieci.

  • Prezenty na gwiazdkę dla dzieci z rozbujaną wyobraźnią.

Ciekawym podarkiem jest tipi, które stworzy przytulny kącik do zabawy i relaksu oraz będzie piękną dekoracją pokoju dziecka. Namiot tipi można kupić, bo dzieciaki uwielbiają kryjówki, domki i gry w chowanego. Tipi może pełnić wiele różnych funkcji, a wszystko to zależy od naszej i dziecka wyobraźni. Namiot może być przytulnym domkiem, schronieniem przed niebezpieczeństwem oraz domem w wiosce Indian, zamkiem dla księżniczki lub rakietą lecącą w kosmos. Tipi posłuży dziecku wiele chwil i z pewnością szybko się nie znudzi.

Jak niezauważalnie schować prezent dla dziecka pod choinką?

Pierwszym sposobem jest szukanie Mikołaja. Wystarczy, jak udasz, że za oknami coś słychać. Można również odtworzyć na telefonie znane „ho ho ho”. Niech ciocie lub dziadkowie zabiorą dzieci na spacer w poszukiwania Mikołaja, którego trzeba zaprosić do środka. Zdecydowanie słychać, że Mikołaj chodzi gdzieś w pobliżu. Gdy dzieci udadzą się na poszukiwania, wtedy można szybko podłożyć prezenty pod choinkę dla dzieci i powiedzieć, że się spóźniły, ale Mikołaj pozostawił prezenty.

Kolejnym sposobem jest dostawa do drzwi. Jest to dobra opcja do wykorzystania, jeśli w poprzednie święta dzieci szukały Mikołaja i już drugi raz nie dadzą się nabrać. W tym celu prosimy znajomych sąsiadów o postawienie worka na wycieraczce. Niech zadzwonią do drzwi o umówionej porze albo udajcie, że słyszeliście pukanie, co jest bezpieczniejsze, dzięki czemu dzieci nie pobiegną szybko do drzwi i nie nakryją sąsiada.

Nie należy zapomnieć o porannej niespodziance. Na najstarsze dzieci wyżej wymienione sposoby mogą nie podziałać, więc pozostaje opcja ze znalezieniem podarków ranem pod choinką. Aby nie odpakowały ich przed Wigilią, można podrzucić pod choinkę list od Mikołaja, w którym prosi o nieotwieranie podarunków. W liście można napisać powód, dla którego prezenty dla dzieci na święta znalazły się wcześniej pod choinką.

Kolejnym sposobem na wywabienie dzieci z pokoju, w którym jest choinka, to prośba o umycie rąk przed Wigilią. Jeden rodzic idzie z dziećmi dopilnować prawidłowego mycia rąk, a drugi w tym czasie podkłada prezenty. Dla urealnienia sytuacji otwiera okno, a domku z kominkiem otwiera drzwiczki i rozsypuje trochę sadzy.

Dlaczego lubimy dawać dzieciom świąteczne prezenty?

Dawanie prezentów nie ma znaczenia w kontekście materialnym. Liczy się aspekt emocjonalny ofiarowania komuś specjalnie wybranego upominku z myślą o nim. Nie bez znaczenia jest sama radość dawania, którą odczuwa rodzić dziecka, któremu spełnił marzenie. Prezenty warto dawać bez względu na wiek osoby obdarowywanej. Kulturowo to jednak dzieci są najczęstszym celem ofiarodawców. Ich radość z upominku potrafi wielokrotnie przewyższyć wydane na zakup pieniądze i czas poświęcony na znalezienie idealnej zabawki.

Dawanie prezentu dziecku sprawia prawdziwą radość i jest z punktu widzenia psychologii istotne przede wszystkim dla osoby dorosłej. Dzięki temu wzmacnia się uczucie kierowane w stronę małego człowieka. Darczyńca czuje wówczas, że jego potrzeba opiekuńczości zostaje zaspokojona. W przypadku upominków dla dzieci nie ma presji wzajemności. To właśnie to doświadczenie dobitnie potwierdza, ile przyjemności płynie z samego dawania. Nie ważna jest finansowa wartość prezentu, ale poznanie gustu dziecka i wybranie czegoś, co sprawi mu faktyczną radość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *