Rękodzieło na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to dla wielu osób bardzo ważny okres. Podczas tych dni wszystko musi być idealne, począwszy od ozdób, przez świąteczne potrawy, po wspaniałe podarunki. Z roku na rok coraz ciężej wybrać jest odpowiedni upominek, gdyż co roku mamy więcej przedmiotów. Przecież nie chcemy obdarować bliskiej osoby kolejnym zestawem kosmetyków lub nudnym krawatem. Zależy nam na znalezieniu upominku, który będzie wyjątkowy, nietuzinkowy i przede wszystkim trafiony. Rękodzieło Boże Narodzenie to doskonały pomysł na wyróżnienie kogoś bliskiego ciekawą, własnoręcznie wykonaną ozdobą lub praktycznym dodatkiem.

Rękodzieło na Boże Narodzenie – od czego zacząć?

Aby tworzyć produkty hand made trzeba mieć nie tylko talent, ale również trzeba umieć wykorzystywać wszystko, co znajduje się wokół nas. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jakie rękodzieło cię interesuje. Dużą popularnością cieszy się biżuteria, która jest niesamowicie oryginalna i ludzie bardzo chętnie ją kupują. Liczyć się trzeba z tym, że na początku będziesz musiał nauczyć się wielu rzeczy, gdyż rękodzieło nie jest czym, co idzie jak z płatka. Sporo zależy od tego, jak długo będziesz się uczył i jakich rzeczy. Bardzo przydatne mogą stać się poradniki internetowe, które pokazują jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę.

Niepowtarzalne ozdoby – rękodzieło na Boże Narodzenie

Jedną z najpopularniejszych ozdób są bombki choinkowe. Ręcznie robione mogą wydawać się skomplikowane w budowie oraz trudne w wykonaniu, ale nic bardziej mylnego. Wycięte z papieru okręgi skleja się ze sobą w czterech miejscach, by stworzyć imponującą i prostą ozdobę. Warto wykorzystywać styropianowe gotowe kule, które można ozdobić za pomocą decoupage. Poza tym kule można ozdobić cekinami, wstążeczkami i farbami plakatowymi.

Rękodzieło na święta Bożego Narodzenia to ciekawe rozwiązanie problemów na przykład z dekoracjami. Jeśli chcesz wraz z dzieckiem zrobić wyjątkowe ozdoby z dostępnych przedmiotów, to postaw na szyszki sosnowe. Można pomalować je na zielono i ozdobić koralikami. W ten sposób stworzysz miniaturową choinkę. Takie dekoracje doskonale nadają się na stół, komodę lub półkę. Z szyszek można wykonać również ręcznie robione bombki. Wystarczy pokryć je farbami, brokatem lub wstążkami i zawiesić na drzewku.

Kolejnym elementem ozdoby mogą być wianki Bożonarodzeniowe, które umieszcza się na zewnątrz na drzwiach. Ich stworzenie jest nieco bardziej skomplikowane. Do wykonania używa się świeżych lub sztucznych gałązek iglaków, szyszki, koraliki, wstążki oraz suszone plastry pomarańczy. Wszystkie te elementy należy umocować do przygotowanego wcześniej wieńca w formie koła. Rękodzieło święta Bożego Narodzenia powinna wyróżniać się i być czymś wyjątkowym. Czymś, co masz tylko Ty.

Ciekawą opcją ozdoby są tradycyjne stroiki Bożonarodzeniowe. Jest to forma ozdoby, która chociaż raz gościła w naszym domu. Jeśli chcemy cieszyć się stroikami przez wiele lat, to warto wykonać je ze sztucznych gałązek. Całość można osadzić na gąbce, przykleić ciepłym klejem do drewna lub zespoić za pomocą drucika. Drobne bombki, wstążki oraz szyszki doskonale sprawdzą się jako ozdoby umieszczonego w stroiku świecznika.

W niektórych aranżacjach świątecznych nie brakuje figurek. Wykonuje się je zazwyczaj z masy solnej, gliny lub modeliny. W celu przełamania schematu warto zaznajomić domowników z nowymi technikami. Warto sięgnąć po nieoczywiste materiały. Można wykorzystać rolkę po ręcznikach kuchennych. Za pomocą kolorowego papieru, farb, brokatu oraz wykałaczek najmłodsi stworzą wyjątkowe, pomysłowe i niepowtarzalne ekologiczne figurki.

Rękodzieło bożonarodzeniowe jako prezenty dla najbliższych

Jakiś czas temu rękodzieło było częstym podarunkiem świątecznym. Było to spowodowane trudnościami w dostaniu rozmaitych przedmiotów na prezent. Nasze babcie i mamy robiły swetry, szaliki, czapki na drutach, a dziadkowie wykonywali domki z zapałek, grzybki ze styropianu i drewniane domki dla lalek. Wiele takich własnoręcznie wykonanych rzeczy trafiło jako upominek dla najbliższych, z którymi zasiadało się do świątecznego stołu. Także nawet w dzisiejszych czasach chcąc być oryginalny i ofiarować wyjątkowy podarek postaw na rękodzieło.

Dlaczego własnoręcznie wykonane prezenty na gwiazdkę są wartościowe?

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, a nie sztampowego, ale jedynego w swoim rodzaju, możesz pomyśleć o zrobieniu własnoręcznie upominku. Pamiętać należy, że prezenty wykonane w domu nie muszą być dużo tańsze. Celem dawanie własnoręcznie wykonanych upominków jest ofiarowywanie czegoś, co jest osobiste i indywidualne, dla osoby, która otrzymała podarek. Rękodzieło na święta Bożego Narodzenia to moc przeróżnych i nietuzinkowych ozdób, które zagoszczą w twoim domu. Dlaczego warto je wręczać?

  • Jedyne w swoim rodzaju

Każdy przedmiot, który robi się samemu, jest jedyny w swoim rodzaju. To nadaje każdemu podarunkowi specjalnego znaczenia. Nawet jeśli użyje się tego samego wzoru, nigdy nie powtórzysz tego dokładnie tak samo. Jeśli robisz świece na podarunki, to zapachy i kolory będą wyjątkowe i nigdy więcej nie będą takie same. Robótki ręczne nadają jeszcze więcej indywidualności ze względu na różnorodność tkanin, przędz lub sznurków.

  • Osobista pamiątka

Jeśli kiedykolwiek musiałeś szukać prezentu dla wybrednego człowieka, zrozumiesz znaczenie ręcznie robionego upominku. Wykonując prezent we własnym zakresie, swobodnie dobierzesz np. kolory odnoszące się do gustu obdarowywanej osoby. W całości spersonalizowany prezent gwiazdkowy hand made na pewno zostanie doceniony i sprawi ogromną radość.

  • Tworzone z miłością

Wręczanie ręcznie robionych prezentów to nie tylko wartość materialna. Chodzi o włożenie serca i duszy w wykonanie upominku dla kogoś, na kim ci zależy. Ręcznie robione prezenty są jedyne w swoim rodzaju, co czyni je wyjątkowymi, bo nie ma drugiego takiego przedmiotu. Powinien pokazać osobie, która go otrzymała, że znasz ją dokładnie i dobrze wiesz, co idealnie pasuje do jej osobowości i zainteresowań. Krótko mówiąc, prezent hand made jest wyrazem miłości – i to jest sedno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *